Talking Stone Film

Film Reviews & Headlines

100 thoughts on “Drejt Fundit – Film Shqiptar i plote (with English subtitles)

 1. Flm per titra anglishte per ne qe sjemi ne mundesi te kuptojm plotesisht ne shqipen! ♥ etc filmi i bukur!

 2. O quna film i derjt fundit metvertet esht 1 film i qilluar .punt e kqija ska rrahati ne jet dhe ska lumturi ne familje .ku ka ma mirr qe te kesh lumturin me familje dhe rrethin tend.

 3. let's have a film discussion. This is a link to find movie references
  https://moviestarchm.blogspot.com/aa538
  I want to share with you. Have fun!

 4. Duke qen ivet dishem qe esht thjesht film prap ti rremben lotet ky film esht luajtur fiks te till permasa po merr shqiperija jone

 5. Filem shume i bukur,sidomos kur i ngrene bishtin dhise ne banjo dhe i thote ti je boss😂🤣😂🤣😂

 6. Mua nuk me ka pelqyer filmi. Aktoret jane te mire dhe e luajne mire por tema qe trajtohet jo e mire. E dime qe keto tema jane te veshtira por i tregojme botes nje te pa vertete sepse shqiptari nuk eshte ky qe sillet keq me familjen e tij . Edhe pse ka raste te rralla te kesaj natyre . Pse duhet ti tregojme botes gjithmon anen me te keqe te shoqerin sone. Te gjithe kane te meta ma nuk I shohim ne te metat e tyre. Ne jemi nje popull i sakrificave qe ne cdo momente te veshtire kemi ditur te ecim perpara. Kjo ishte nje kritike per temen e trajtuar ne kete film.

 7. Film i bukur si ky si Dashuria S'mjafton nuk kane nevoje per shume shpjegime jane te bukur dhe plot realitet
  Ti je vertet nje mendim qe endrrat plotesohen mjafton te kesh besim ne vetvete nga "Ti vlen" tani skenarist dhe me shume suksese mbi supe kjo tregon qe kurre mos u ndal sepse do ia dalesh
  Hallall te qofte

 8. Ishe i detyrum te pishe cigaren njeren mbas tjetres ? Apo i beshe reklam tabakut.? Jo e hishme per shikuesin, nrealitet e demshme.

 9. Shume filmi bukur u vonova ta shikoja kaqe kohe por mune fund epashe nji super film per shqiptarte bravo Drilon hoxha

 10. O Zot sa emocionuese, te mendosh qe keto histori jane te verteta.
  Bravo Drilon, qe sjell nje mesazh shume te forte. Cdo njeri duhet te kuptoje se paraja nuk eshte cdo gje, makinat luksoze nuk jane asgje para dashurise njerezore.!!!

 11. Boooo qa skenash…nuk iu besohet momenti kur ka dialoguar me Medi Malken…me kane dal lot nga syte…osht super aktor ky Drilon Hoxha…i uroj nga zemra suksese ne karrirer…✌

 12. Brravo ju qofte nje film e nje realizon origjinal e spektakolare me ka pelqyer shum edhe brravo ju qofte akoma ju them

 13. Thjesht super… Te them té drejten pas dy vitesh qe ka dal filmi une sot po e shof pasi qe rastesisht dje pash dashuria s'mjafton dhe me pelqeu jashtezakonisht shum ai film… Suksese té metejshme z.Drilon Hoxha

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *